Vážení zákazníci, rádi bychom vás informovali, že na základě rozhodnutí vlády ze dne 21.10. 2020, naše zahradnické centrum zůstává OTEVŘENO dle běžné otevírací doby.
Čerstvé bylinky

Mějte po ruce léčivé kousky...

Přinášíme Vám bylinky, které patří do našich životů již mnoho let. Zdravé, ale také pěkné na pohled.
Jejich aroma zpestří pokrmy, nápoje i domov.

Většina bylin nevyžaduje velkou péči. Milují slunné stanoviště, které velmi ocení mateřídouška, šalvěj, oregano, rozmarýn nebo také levandule. Polostinné prostředí vyhovuje mátě. Na půdu nejsou nijak náročné. Dařit se jim bude v propustné, mírně vlhké půdě. Sklizeň bylinek se doporučuje okolo poledne.
Mnohé z bylin mají pestrolisté odrůdy, liší se i vzrůstem. Mohou být i zakrslé. Máty se dokonce liší vůní, podobně i mateřídoušky.

Pro pěstování bylinek nemusíme mít zahrádku. Úplně postačí balkon na truhlík nebo okno. Sesadíme více druhů s podobnými nároky k sobě a hned máme čerstvé a „koukavé“ bylinky po ruce.
Dodržet ale musíme vyšší nároky na zálivku. Substrát nesmí vyschnout, zvláště v horkých a suchých měsících. V zimě se zálivka omezuje.

Velké uplatnění mají v kuchyni.
Využívají se k vaření nejrůznějších pokrmů, jako jsou např. polévky, ale i k pečení. Bylinky dodávají pokrmům chuť a aroma. Vyzkoušet určitě můžete petržel, pažitku či majoránku.  
K masům se velmi dobře hodí rozmarýn. Blahodárný vliv má na prokrvení, posílení paměti a také podporuje lepší soustředění. Uchováme ho přes zimu v bezmrazé místnosti.


 Služby
images description
Více

Sesadby rostlin

images description
Více

Poradenství při
nákupu rostlin

images description
Více

Dárkové poukazy

images description
Více

Vazba řezaných
květin

images description
Více

Zpravodaj

images description
Více

Pravidelné workshopy
a akce

Zahradnické centrum Brabec, s.r.o.
Chrlická 875
Modřice 664 42
IČO: 292 63 484
DIČ: CZ29263484

Kontakt
+420 547 215 066
info@brabeczc.cz

Po - Pá 8.30-18.00
So - Ne 8.00-18.00

Najděte nás