Vážení zákazníci, rádi bychom vás informovali, že na základě rozhodnutí vlády ze dne 21.10. 2020, naše zahradnické centrum zůstává OTEVŘENO dle běžné otevírací doby.
Růže

Růže je symbolem krásy, lásky a přátelství mezi lidmi...

Nároky
Růže potřebují dostatek slunce. Místa výsušná nebo místa, kde hrozí úpal, nejsou ideální. Ve stínu rostliny méně kvetou a více trpí na choroby a škůdce. Proto se do stinnějších míst vybírají odrůdy, které jsou naprosto zdravé.

Vybírat můžete ze široké škály barev od bílé, přes žlutou, oranžovou, červenou, růžovou, barevné kombinace, až po růže netradiční, a to parfémové.
Růže se rozdělují na pnoucí, mnohokvěté, velkokvěté, sadové, půdo-pokryvné, stromkové a historické.

Půda
Vhodné půdy k jejich růstu jsou hluboké, hlinitopísčité až hlinité, s dostatkem humusu a přimeřeným obsahem živin. Studené a mokré jílovité půdy růže nesnášejí.
Růžím vysázeným v půdě vystačí dešťové srážky, protože jejich kořeny jsou dostatečně hluboké. Za déle trvajícího většího sucha nebo na extrémně výsušných místech je nutná vydatná zálivka.
Správná vzdálenost keřů při výsadbě je různá podle jednotlivých skupin růží a intenzitě růstu odrůd. Proto jsou jednotlivé druhy označeny se základním popisem.

Na zimu před mrazy a jarními mrazíky je vhodné k růžím přihrnout vrstvu zeminy, a to 20cm nebo přikrytí listím či chvojím. Stromkové růže chráníme obalem z bílé prodyšné netkané textílie.


„Chcete-li udělat radost, darujte růži“, ať už řezanou nebo v kontejneru -:)

 Služby
images description
Více

Sesadby rostlin

images description
Více

Poradenství při
nákupu rostlin

images description
Více

Dárkové poukazy

images description
Více

Vazba řezaných
květin

images description
Více

Zpravodaj

images description
Více

Pravidelné workshopy
a akce

Zahradnické centrum Brabec, s.r.o.
Chrlická 875
Modřice 664 42
IČO: 292 63 484
DIČ: CZ29263484

Kontakt
+420 547 215 066
info@brabeczc.cz

Po - Pá 8.30-18.00
So - Ne 8.00-18.00

Najděte nás