Sadbové brambory

Varné typy, které u nás můžete zakoupit jsou A, B i C. V nabídce máme velmi rané, rané, polorané a pozdní. Odrůd u nás seženete širokou škálu, v případě, že hledáte nějakou konkrétní odrůdu, neváhejte zavolat a my Vám potvrdíme, zdali ji máme na prodejně k dostání.

Varný typ A

Je vhodný hlavně do salátů, pro vaření ve slupce na loupačku a jako příloha. Hlízy jsou po vaření tuhé a pevné. Nemoučnatí a nerozvaří se ani v případě, že je v hrnci ponecháme o něco déle.

 Varný typ B

Se hodí jako univerzální příloha. Dají se použít do salátů, gulášů, polévek a pro restování. Po varu se částečně rozsypávají a mírně moučnatí.

 Varný typ C

Se používá převážně na přípravu kaší a těsta. Dále se používá také na výrobu hranolků, bramboráků a bramborových placek. Hlízy se po uvaření rozsypávají a moučnatí.

Lze se setkat i s označením A/B nebo B/C, což je způsobeno tím, že hranice jednotlivých typů nejsou striktně vymezeny.

Termín výsadby se odvíjí především od aktuálního počasí a teplot. Obvykle se pohybuje od konce března až po druhou polovinu května. Podmínkou je, aby půda měla v hloubce okolo jednoho centimetru teplotu alespoň šest až osm stupňů Celsia a nebyla příliš vlhká. Poznáte to tak, že se po stlačení v ruce a uvolnění rozpadne a nebude se lepit na nářadí.

Hlízy sázíme zhruba 10 cm hloubko a 30 cm sebe do řádků, které by měly být od sebe vzdáleny nejméně 70 cm. Při velké sadbě můžou být vzdálenosti větší, při malé menší. Z každé strany si musíme nechat prostor na zahrnutí rostliny zeminou (tzv. nakopčení).

Brambory jsou okopaniny, což znamená, že je v průběhu růstu musíme okopávat. Jen tak kořenům zajistíme dostatek vzduchu a zároveň zničíme plevel. Služby
images description
Více

Sesadby rostlin

images description
Více

Poradenství při
nákupu rostlin

images description
Více

Dárkové poukazy

images description
Více

Vazba řezaných
květin

images description
Více

Zpravodaj

images description
Více

Pravidelné workshopy
a akce

Zahradnické centrum Brabec, s.r.o.
Chrlická 875
Modřice 664 42
IČO: 292 63 484
DIČ: CZ29263484

Kontakt
+420 547 215 066
info@brabeczc.cz

Po - Pá 8.30-18.00
So - Ne 8.00-18.00

Najděte nás