Přezimující škůdci na ovocných a okrasných dřevinách

Škůdci na naší zahradě přečkávají zimu v různých vývojových fázích a v různých úkrytech. Mohou být v prasklinách kůry, za šupinami pupenů, pod pupeny apod. Hlavně se ukrývají právě na okrasných a ovocných dřevinách - ovocných stromech, růžích, venkovních ibišcích, rybízu, angreštu atd. 

Kdy, jak a čím ošetřit? 

Přezimující škůdci začínají být aktivní v době rašení, to znamená brzy z jara nebo již v předjaří. S ošetřením je tedy nutné začít již při řašení. U nás můžete pořídit přípravek "AGRO přezimující škůdci STOP", který je přírodním prostředkem na bázi oleje z indického buku. Používá se v dávce 30 ml na 1 l vody. 

Protože se jedná o olejový prostředek, je nutné ho nechat 12 hodin před použitím v pokojové teplotě (za nízké teploty houstne). Pro ředění pak použijte vodu, která je také o pokojové teplotě. Těsně před aplikací důkladně promíchejte. Zásadní je dokonalé smočení dřevin postřikem, musí se dostat do všech skrýší, kde se škůdci ukrývají. 

Doporučujeme stejný postřik použít i při výsadbě/výsevu do skleníků, pařenišť či foliovníků. Ošetřete jejich konstrukce, protože i zde škůdci přezimují. 

Velkým bonusem je, že je tento přípravek přírodní. Je povolený v ekologickém zemědělství, nezanechává rezidua v rostlinách a má nulovou ochrannou lhůtu. Je ideální prevencí pro snížení výskytu škůdců za vegetace.Služby
images description
Více

Sesadby rostlin

images description
Více

Poradenství při
nákupu rostlin

images description
Více

Dárkové poukazy

images description
Více

Vazba řezaných
květin

images description
Více

Zpravodaj

images description
Více

Pravidelné workshopy
a akce

Zahradnické centrum Brabec, s.r.o.
Chrlická 875
Modřice 664 42
IČO: 292 63 484
DIČ: CZ29263484

Kontakt
+420 547 215 066
info@brabeczc.cz

Po - Pá 8.30-18.00
So - Ne 8.00-18.00

Najděte nás