Hortenzie

Hortenzie rozdělujeme na hortenzie velkolisté (Hydrangea macrophylla), hortenzie stromečkovité (Hydrangea arborescens) a hortenzie latnaté (Hydrangea paniculata). 

Hydrangea macrophylla

Kvete bohatými koulemi plnými drobných květů bílé, purpurové či růžové barvy. Květy nasazují na dvouletém dřevu. Půda by měla být stále vlhká, v zimě je třeba zálivku omezit. Pokud máme hortenzie modré, je důležité je zalévat měkkou vodou, protože obsah vápníku ve vodě mění modrou barvu na barvu růžovou. 

Hydrangea arborescens "Annabelle"

Osvědčená odrůda, která se může pěstovat od slunných až po stinná stanoviště, s propustnými a vlhčími půdami. Výška 1 až 1,5 metrů. Květenství je zeleno-bílé a postupně přechází do zářivě sněhově bílé. Kvete od konce července do konce září. 

Hydrangea petiolaris

Samopnoucí opadavá liána s přičepivými kořínky. Tvoří plochá talířovitá květenství. Na podzím se listy zbarvují do žluta a opadávají. Vyžaduje kyselejší, čerstvou, stále mírně vlhkou, propustnou půdu a stinná nebo polostinná místa. Využívá se ke zkrášlení starých zdí, skalek, popnutí starých stromů, zdí domů a zděných plotů. 

Hydrangea paniculata "Limelight"

Tato hortenzie je považována za celebritu mezi hortenziemi. Dorůstá 1,5 až 2 metry. Pěstovat lze i na přímém slunci. Květy, které mají při rozkvětu barvu zeleně-bílou, se mění na jasně růžovou. Květy kvetou na letošním dřevě, což je chrání před namrzáním. 

Druhů hortenzií je veliké množství, u nás se momentálně můžete potkat s Hydrangeou paniculatou "Little Spooky", "Polar Bear", "Fraise Melba", "Candle Light", "Little Lime", "Vanille Fraise", "Limelight" a "Magical Starlight".

Aktuální nabídku vám rádi sdělíme.

 

 Služby
images description
Více

Sesadby rostlin

images description
Více

Poradenství při
nákupu rostlin

images description
Více

Dárkové poukazy

images description
Více

Vazba řezaných
květin

images description
Více

Zpravodaj

images description
Více

Pravidelné workshopy
a akce

Zahradnické centrum Brabec, s.r.o.
Chrlická 875
Modřice 664 42
IČO: 292 63 484
DIČ: CZ29263484

Kontakt
+420 547 215 066
info@brabeczc.cz

Po - Pá 8.30-18.00
So - Ne 8.00-18.00

Najděte nás