Dřeviny v balu

Nabízíme balové rostliny k jarní výsadbě mezi které patří například borovice, smrky, jedle, thúje a jiné. 

 

Balové rostliny se vysazují v jarním nebo podzimním období.

Jedná se o rostliny, které se během roku pěstují ve volné půdě. Těsně před jejich expedicí do zahradnických center se tyto rostliny dobývají ze země, balí a následně expedují. Výsadba se provádí do připravených jam, které by měly být širší a hlubší než je kořenový bal.

Pokud rostliny vysazujeme do méně kvalitní půdy, je potřeba jámu zvětšit a vzniklý prostor se vyplní kvalitní zeminou nebo zahradnickým substrátem. Nikdy nepoužíváme při výsadbě čerstvý hnůj nebo nevyzrálý kompost. Rostlinu vložíme do připravené jámy s neporušeným balem a usadíme ho. Jakmile je bal usazený, můžeme povolit úvazky, jsou -li baly ovázané provázkem. Případně povolíme drátěný koš u kmínku rostliny.

Velmi důležitá je zálivka. Ihned po výsadbě nově vysazené rostliny zalijeme. Další zálivka se řídí druhem, velikostí a samotným průběhem počasí. Pokud rostliny vyžadují oporu, provedeme jejich ukotvení opěrnými kůly.

Hotovou výsadbu rostlin je vhodné zamulčovat borkou, která chrání dřeviny před nadměrným vysycháním a slouží i jako ochrana před zimními mrazíky.Služby
images description
Více

Sesadby rostlin

images description
Více

Poradenství při
nákupu rostlin

images description
Více

Dárkové poukazy

images description
Více

Vazba řezaných
květin

images description
Více

Zpravodaj

images description
Více

Pravidelné workshopy
a akce

Zahradnické centrum Brabec, s.r.o.
Chrlická 875
Modřice 664 42
IČO: 292 63 484
DIČ: CZ29263484

Kontakt
+420 547 215 066
info@brabeczc.cz

Po - Pá 8.30-18.00
So - Ne 8.00-18.00

Najděte nás