Semínka na výsev

Pokud pěstujete zeleninu, můžete se rozhodnout, zdali chcete rostliny vypěstovat přímo ze semínka nebo si koupit mladou rostlinku. 

V případě, že byste si chtěli vypěstovat rostliny ze semínek, máme pro Vás pár rad:

Pokud chcete sklízet dříve, je dobrou volbou si rostliny pěstovat ve skleníku nebo pařeništi. 

Zeleninu jako jsou rajčata, okurky, paprika, popřípadě salát si můžete sami vypěstovat v domácích podmínkách. S výsevem semínek se zpravidla začíná již na začátku února. Pokud chcete zvyšít šance, že se Vám semínka uchytí, můžete je předem ošetřit tzv. stimulátorem zakořeňování. Díky tomuto přípravku rostliny klíčí a rostou rychleji, navíc jsou poté odolnější vůči okolním stresovým faktorům. Semena se v přípravku namáčí 2-4 hodiny před výsevem. Účinné látky v roztoku podporují tvorbu kořenů a kořenových vlásků a odolnost k nízkým teplotám. 

Zeleninu je vhodné vysévat do substrátu pro výsev a množení. Za jeden až dva týdny je třeba vzešlé rostliny přepíchat do sadbovačů a po zhruba čtyřech týdnech pak do větších truhlíků. 

Existuje však i jednodušší způsob v podobě výsevu do rašelinových tablet. Po zalití tableta velmi rychle nabobtná a je tak připravena pro naklíčení a pěstování rostliny. Po nabobtnání se přímo do ní vloží semínko zeleniny. Při tomto postupu odpadá přesazování a rostlina má velmi dobře vyvinutý kořenový systém. Rostlina se v tomto případě tedy přesazuje až na konečné stanoviště (zahrada apod.). 

U nás můžete najít nejenom velké množství druhů semínek, nabízíme také stimulátor zakořeňování, substráty pro výsev a množení, kontejnery, sadbovače a v neposlední řadě také rašelinové tablety. Jinými slovy vše, co byste mohli pro výsadbu potřebovat. 

Pokud si tedy plánujete vypěstovat rostlinu ze semínka, neváhejte se u nás zastavit :) 

 

 Služby
images description
Více

Sesadby rostlin

images description
Více

Poradenství při
nákupu rostlin

images description
Více

Dárkové poukazy

images description
Více

Vazba řezaných
květin

images description
Více

Zpravodaj

images description
Více

Pravidelné workshopy
a akce

Zahradnické centrum Brabec, s.r.o.
Chrlická 875
Modřice 664 42
IČO: 292 63 484
DIČ: CZ29263484

Kontakt
+420 547 215 066
info@brabeczc.cz

Po - Pá 8.30-18.00
So - Ne 8.00-18.00

Najděte nás