Výsev semen paprik

Papriky jsou u nás velice oblíbenou a zdraví prospěšnou zeleninou, a proto nesmí chybět na žádné zahrádce. Mají dlouhou vegetační dobu, proto je vyséváme jako první. Pálive čilli papričky vyséváme již v lednu a ostatní odrůdy paprik od poloviny února. 

Výběr substrátu

Substráty vybírejte kvalitní, určené přímo pro výsev a množení. Tyto substráty zajišťují výborné podmínky pro rovnoměrné vzcházení semen. Mají supersivní účinek proti padání klíčních rostlin, upravené pH a obsahují nízké množství živin, což zajišťuje rovnoměrné klíčení semen.

Pro výsev můžete zvolit i tzv. rašelinové jiffy tablety. Jiffy jsou vyrobeny z kvalitní sphangové rašeliny s obsahem vápence na úpravu pH hodonty a obohaceny základními živinami a stopovými prvky. Tablety stačí vložit do misky nebo minipařeniště a zalít vodou. Po nabobtnání vznikne uprostřed prostor pro výsev semínka. Nabobtnané tablety nesmí stát ve vodě.  Jejich výhody jsou snadné použití, skladnost, při přesazování nedochází k poškození kořenů a zaručují dobrou klíčivost i náročných druhů rostlin. 

Vhodné nádoby pro výsev

Na naší prodejně naleznete širokou škálu velikostí sadbovačů a minipařenišť.

Výsev

Nádobu naplňte Vámi zvoleným substrátem pro výsev a množení. Semínka zasypte několikamilimetrovou vrstvou substrátu. Po vysetí udržujte substrát přiměřeně vlhký. Při klíčení paprik hraje důležitou roli vysoká teplota, nejlépe 26 °C - 30 °C. Připravenou nádobu je vhodné umístit poblíž topení. Po vyrašení děložních lístků teplotu snižte na 20 °C- 22 °C.  V době kdy mají rostliny první pravé lístky můžete přesazovat. Květináč volte o velikosti 6 - 8 cm. Tyto květináče opět naplňte substrátem pro výsev a množení.  Rostoucí sazenice potřebují dostatek světla. Mladé rostlinky zalévejte přiměřeně 2 - 3 x týdně, nemají rády přemokření.

Pokud se již nemůžete dočkat jara, je vhodná doba vyrazit na nákup semen a všeho, co je pro výsev potřeba. Rádi Vám na prodejně se vším poradíme. 

 

 Služby
images description
Více

Sesadby rostlin

images description
Více

Poradenství při
nákupu rostlin

images description
Více

Dárkové poukazy

images description
Více

Vazba řezaných
květin

images description
Více

Zpravodaj

images description
Více

Pravidelné workshopy
a akce

Zahradnické centrum Brabec, s.r.o.
Chrlická 875
Modřice 664 42
IČO: 292 63 484
DIČ: CZ29263484

Kontakt
+420 547 215 066
info@brabeczc.cz

Po - Pá 8.30-18.00
So - Ne 8.00-18.00

Najděte nás