Vážení zákazníci, rádi bychom vás informovali, že na základě rozhodnutí vlády ze dne 21.10. 2020, naše zahradnické centrum zůstává OTEVŘENO dle běžné otevírací doby.
Balkonové rostliny

Sezona jede naplno...

Plánujete proměnit své balkony a terasy na krásná a příjemná místa s velkou záplavou květin? Osázejte truhlíky balkonovými rostlinami.

Před samotným osazováním truhlíků, je nutné rozmyslet si, na jaké místo květiny umístíme. Zda květiny umístíme na balkon otočený na jižní stranu, kde slunce pálí celý den, nebo zda jde o balkon severní, který je po většinu dne v polostínu či v úplném stínu. Podle toho vybereme vhodné balkonové květiny. Ohled bereme i na to, zda květiny umístíme na zábradlí nebo budou stát v blízkosti bílé zdi. Vlivem slunečních paprsků se zeď rozpaluje a květiny pak trpí velkým horkem. Dalšími vlivy, které mohou ovlivnit pěstování balkonových květin je déšť a vítr.


Na slunná stanoviště se velmi hodí muškáty, petúnie, verbeny, dále i drobnokvěté minipetúnie (Milion bells), ostruhatky (Diascia), vějířovky (Scaevola), dvouzubce (Bidens), osteosperma, vitálky, molice, surfínie, gazánie, kopretiny či lobelky.
Většina rostlin ve stínu nekvete tak bohatě, jako na slunci. Ale i temné kouty dokáží rozzářit určité druhy rostlin. Například netýkavky (Impatiens), fuchsie či begonie.

Zálivka
Pro většinu rostlin je důležitá rovnoměrná zálivka. Rostliny při nedostatku vody ztrácí kvalitu, shazují listy a pomalu přirůstají. Zálivku provádíme ráno nebo večer. Zaléváme vždy, když je půda suchá a v misce nestojí voda. Naopak při nadměrné zálivce dochází k poškození kořenů a k jejich odumírání.

Přihnojování
Balkonové rostliny potřebují vyšší přísun živin. Pěstujete-li v každém truhlíku jeden druh, sáhněte rovnou po speciálním hnojivu pro vysazený druh. V truhlících či nádobách, kde jste vysadili různorodé rostliny, můžete použít hnojivo pro balkonové květiny.
Pozor na nadměrné dávky hnojiv, které mohou rostliny spálit, a to zejména v horkých letních dnech. Zároveň vysoké množství hnojiv dokáží zasolit půdu v truhlíku, která v zemi zůstává ve stále vyšším množství. Dejte si také pozor na to, abyste nepřihnojovali vyschlé nebo přemokřené rostliny.

Osázejte truhlíky z více druhů balkonových rostlin. Důležitá je však jejich správná kombinace, aby měly přibližně stejné nároky na místo a zálivku.  
Truhlíky nebo nádoby můžete osázet pestrobarevně nebo v jednom barevném tónu. A vedle kvetoucích rostlin přidat i takové, které jsou okrasné listem.

Příprava na novou sezónu je v plném proudu. :-)Služby
images description
Více

Sesadby rostlin

images description
Více

Poradenství při
nákupu rostlin

images description
Více

Dárkové poukazy

images description
Více

Vazba řezaných
květin

images description
Více

Zpravodaj

images description
Více

Pravidelné workshopy
a akce

Zahradnické centrum Brabec, s.r.o.
Chrlická 875
Modřice 664 42
IČO: 292 63 484
DIČ: CZ29263484

Kontakt
+420 547 215 066
info@brabeczc.cz

Po - Pá 8.30-18.00
So - Ne 8.00-18.00

Najděte nás