Trvalky

Rostliny vhodné na slunce i do stínu...

Trvalky nebo-li pereny řadíme mezi víceleté byliny. Během svého života opakovaně kvetou a tvoří semena. Nadzemní části rostlin na podzim odumírají a zimu přežívají ve formě kořenů nebo v obnovovacích pupenech. Před výsadbou je důležitá příprava půdy, kterou upravujeme podle dané rostliny.
Velmi dobře se dají kombinovat s keři, letničkami, ale i s cibulnatými a hlíznatými trvalkami. Některé vyšší trvalky se hodí k řezu, kde dokáží rozjasnit interiér nebo je využít i k sušení. Trvalky vysazujeme buď do skupin, nebo jednotlivě podle charakteru a vzrůstu jednotlivých druhů.

Trvalky na slunce...
Těmto trvalkám se nejlépe daří na slunném stanovišti, kde bohatě kvetou. Řada z nich se poměrně dobře přizpůsobí a prosperují i v lehčím polostínu. Růst rostlin ovlivňuje, zda je půda suchá či vlhká. Řadíme sem suchomilné trvalky, tak rostliny živných a svěžích půd trvalkových záhonů. Mezi trvalky kvetoucí celé léto nebo velmi dlouho patří krásnoočka (Coreopsis) či třapatky (Echinacea).
Mezi další trvalky, milující slunce patří kromě drobných rostlin také vysoké velkokvěté. Patří sem pivoňky, floxy, astry, denivky či zápleváky.  

Trvalky do stínu...
Tato skupina trvalek snáší nebo vyžaduje polostín či stín. Velká většina stínomilných trvalek se nepyšní obřími květy, ale často jejich zbarvení listů představuje širokou paletu pestrých, stříkaných, panašovaných a tvarovaných listů. Při dobře zvolené kombinaci trvalek dokáží vytvořit nádherné kompozice v zahradě.

Do nejtmavšího stínu můžete zvolit širokou škálu trvalek, jako jsou - oměj, čechravy, bergenie, srdcovky, škornice, bohyšky, barvínky, mochničky. Také některé druhy travin jako jsou ostřice či bika.

Trvalky patří mezi nejvděčnější zahradní rostliny...Služby
images description
Více

Sesadby rostlin

images description
Více

Poradenství při
nákupu rostlin

images description
Více

Dárkové poukazy

images description
Více

Vazba řezaných
květin

images description
Více

Zpravodaj

images description
Více

Pravidelné workshopy
a akce

Zahradnické centrum Brabec, s.r.o.
Chrlická 875
Modřice 664 42
IČO: 292 63 484
DIČ: CZ29263484

Kontakt
+420 547 215 066
info@brabeczc.cz

Po - Pá 8.30-18.00
So - Ne 8.00-18.00

Najděte nás